concert-768722_1920
Kontenery socjalne to niezwykle praktyczny i uniwersalny sposób na stworzenie (w błyskawicznym tempie) przestrzeni, dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Gdzie pojawiają się kontenery socjalnehttps://wcserwis.pl/category/kontenery/? Więcej w dalszej części tekstu.

Gdzie pojawiają się kontenery socjalne?

Bardzo często można je zobaczyć na placach budów, gdzie stanowią wygodne zaplecze socjalne dla robotników. Dzięki nim ludzie pracujący na budowie mają zapewnione miejsce, w którym mogą zjeść, odpocząć, ogrzać się czy załatwić potrzeby fizjologiczne. W kontenerach często urządza się biuro albo magazyn, a nawet miejsca do spania.

Instytucją, która chętnie wykorzystuje kontenery socjalne są np. organizacje charytatywne zajmujące się opieką nad bezdomnymi albo samorządy terytorialne, które przeznaczają je na tymczasowe mieszkania dla najbiedniejszych lub pokrzywdzonych w wyniku klęsk żywiołowych. Okazuje się bowiem, że kontenery takie można przystosować do wymaganych warunków mieszkalnych ocieplając je i wyposażając w dodatkowe udogodnienia, jak chociażby aneks kuchenny.

Organizacja imprez masowych

Organizatorzy większych imprez, a więc głównie instytucje publiczne i firmy, ale także osoby prywatne, również chętnie wykorzystują kontenery socjalne. Niejednokrotnie stawiają konstrukcje z kilku segmentów, po to by stworzyć większą przestrzeń do swoich potrzeb. Bardzo sobie cenią zalety takiego rozwiązania, a przede wszystkim:
– możliwość ustawienia kontenerów w dowolnej lokalizacji bez konieczności posiadania pozwolenia budowlanego,
– bardzo krótki czas wykonania,
– nieograniczone możliwości dopasowania powierzchni i aranżacji,
– możliwość ogrzewania wnętrza i podłączenia bieżącej wody,
– wykonanie toalet,
– łatwość przewiezienia i montażu,
– nowoczesną architekturę.

Wynająć czy kupić?

Można kupić taki kontener, ale na pewno bardziej opłaca się go wynająć, bo dzięki temu całkowicie wyeliminowane zostaną koszty zakupu oraz zbycia. W stosunkowo niskiej cenie można więc pozyskać funkcjonalne pomieszczenie biurowe, sypialne, sanitarne czy zaplecze dla różnorodnych imprez masowych i okolicznościowych. Szerokie możliwości adaptacji oraz łączenia pomieszczeń o rożnego typu funkcjach, zapewniają uniwersalność zastosowania tego rozwiązania.